شناسایی منابع یکی از مهمترین گامهای شرکت در آزمون دکتری است. به طوری که اگر منابع را درست شناسایی نکنیم، هر قدر هم که مطالعه کنیم عملا تلاشهای ما از بین می رود. 
در بین دروس آزمون دکتری، منابع دروس عمومی برای خیلی از داوطلبان مبهم است. دروس عمومی آزمون دکتری که شامل زبان عمومی و استعداد تحصیلی است، هر یک در آزمون کتبی ضریب یک دارند. یعنی روی هم رفته با توجه به این که ضریب دروس تخصصی 4 است، در نمره آزمون کتبی یک سوم موثر هستند.
تازه این اول ماجراست. بعضی رشته ها هستند که درصد درسهای تخصصی شان از یک حدی بالاتر نمی رود. این جاست که تاثیر دروس عمومی در آزمون کتبی خیلی مهمتر می شود.
خیلی از موسسات منابعی معرفی می کنند که معلوم نیست چقدر خوب و مفید باشد.
در این مطلب قصد دارم منابع مناسب را به شما معرفی کنم.
منابع زبان و استعداد تحصیلی دکتری

منابع زبان دکتری

چند وقت پیش مشغلول گشت و گذار در اینترنت بودم که به سایت پی اچ دی تست برخورد کردم. این سایت که برای داوطلبان آزمون دکتری پر از اطلاعات خوب است، یک کتاب رایگان هم برای زبان عمومی آزمون دکتری معرفی کرده بود.
با مطالعه کتاب متوجه شدم که نه تنها بخش درسنامه آن پر از اطلاعات مفید است، بلکه همه بخش های لازم برای بخش زبان عمومی کنکور دکتری را هم پوشش میدهد. البته این کتاب لغت ندارد. برای بخش لغت میتوانید کتابهای 504 واژه و کتاب لغات ضروری تافل و اگر هم خیلی مشتاق هستید کتاب 1100 واژه را بخوانید.
اما برای بخش های گرامر و بخش درک مطلب این کتاب خیلی خوب است. اگر اندکی دانش زبانی هم دارید که اصلا می توانم بگویم این کتاب برای شما کافی است.
چون نه تنها گرامرهای مهم و مهارت های پاسخ دادن به سوالات درک مطلب را گفته، بلکه همه سوالات آزمون دکتری از وقتی که کنکور توسط سازمان سنجش برگزار می شود را هم با پاسخ های کاملا تشریحی آورده است.
تا جایی که من بررسی کردم، پاسخ ها دقیق و خوب و بهتر از همه کتابهای موجود در بازار هستند.
جالبی این کتاب این است که یک سری درک مطلب هم به عنوان نمونه سوال دارد که میتواند خیلی کمکتان کند.
البته این سایت علاوه بر کتابی که به رایگان گذاشته، منابع دیگری هم معرفی کرده که اگر وقت کردید می توانید آنها را هم بخوانید.

منابع استعداد تحصیلی

استعداد تحصیلی به طرز عجیبی داوطلبان دکتری را می ترساند. خیلی از داوطلبان کلا بیخیال این درس می شوند و معتقدند که وقت گذاشتن برای آن بی فایده است. چون به هر حال نمی شود به سوالاتش جواب داد.
این تصور غلط خیلی وقتها به ضرر داوطلبان تمام می شود. چرا که پاسخ دادن به سوالات این درس آنقدرها هم سخت و پیچیده نیست.
همین سایت پی اچ دی تست که معرفی کردم هم یک کتاب رایگان دارد. این کتاب در یک کلام عالی است. همه مهارتهایی که برای پاسخ دادن به سوالات استعداد تحصیلی نیاز دارید را برای شما آماده کرده است. یعنی کافی است یک دور این کتاب را خوب بخوانید. بعد هم یک سری تستهای کنکور سالهای قبل را بزنید و یک درصد خوب در آزمون به دست بیاورید.

در این مطلب منابع خوبی که برای دروس عمومی آزمون دکتری میشناختم برایتان معرفی کردم. امیدوارم که حسابی به کارتان بیاید و موفق باشید. 

چگونه امنیت خانه خود را تأمین کنیم؟

کارشناسی ارشد بدون کنکور؛ دروغ یا واقعیت

منابع زبان و استعداد تحصیلی دکتری

هم ,یک ,کتاب ,آزمون ,دکتری ,منابع ,این کتاب ,آزمون دکتری ,استعداد تحصیلی ,در آزمون ,دروس عمومی ,عمومی آزمون دکتری ,دروس عمومی آزمون

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

قران تولید کننده قطره گیر برج خنک کننده کد فعالسازی و آنلاک انواع رادیو پخش فابریک خودروهای رنو خشک کن میوه ، خشک کردن میوه روش شناسی اجتهاد (روشنا) مختلط dsdsdsddsd کانون فرهنگی شهید احمد دهقانی فایل رسون درب ضد سرقت و درب چوبی راش ارزان قیمت